Summer Playground – plaża Słopsk z torem wodnym

with Brak komentarzy

Dawniej żwirownia, przez ostatnie kilka lat dzika plaża i zbiornik wodny znane w zasadzie tylko okolicznym miejscowym i nielicznym turystom spragnionym ciszy i ładnych widoków, za to w sezonie od czerwca 2020 z pompą zagospodarowana przez właściciela wodna miejscówka z piękną plażą oferująca m.in. wg. organizatora największy w Polsce dmuchany wodny tor przeszkód „Hydro Warrior” . O co chodzi? Oto plaża Słopsk.

plaża Słopsk

bar Summer Playground

Summer Playground Słopsk

Summer Playground Słopsk

Co tutaj znajdziecie?

Plaża Słopsk to przede wszystkim spory teren oferujący piękną plażę, a nawet dwie plaże o łącznej powierzchni 5 tys. m2 i sztuczny zbiornik wodny o ciekawym, szmaragdowym kolorze. Uwaga, jezioro jest dość głębokie, po kilku metrach od brzegu głębokość przekracza 2m.

Na plaży dostępny jest Beach Bar oferujący dania z grilla, burgery, napoje, lody i drinki.

Wyznaczona strefa zabaw dla dzieci obejmuje płytki zadaszony basen oraz kącik zabaw składający się ze zjeżdżalni i huśtawek.

Jednak największą atrakcją tego miejsca jest niewątpliwie wodny, dmuchany tor przeszkód tzw. „Hydro Warrior” obejmujący trampoliny i zjeżdżalnie o zróżnicowanej wysokości.

Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy SUPów czyli wypornych desek z wiosłami, na których można dryfować i balansować. Widziałam też kiedyś jak ćwiczy się jogę na SUPie, bardzo spektakularnie to wygląda.

SUP yoga

źródło grafiki: https://www.facebook.com/SUPyogapl

W Summer Playground jest możliwość organizacji imprez takich jak urodziny czy wydarzenia firmowe.

Poza tymi wszystkimi atrakcjami, plaża Słopsk jest otoczona przez piękny, leśny teren. Po przyjeździe na miejsce można się też po prostu wybrać na spacer drogą otaczającą zbiornik albo zapuścić dalej w las.

plaża Słopsk i okolice

droga wokół terenu plaża Słopsk Summer Playground

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia: Pon-Pt 10:00-18:00 Weekend 8:00-20:00

Wejście na teren plaży i sztucznego jeziora jest płatne. Poniżej cennik (zdjęcie zrobione w czerwcu 2020):

cennik wejścia na plażę Słopsk Summer Playground

Dodatkowo płatne jest korzystanie z wodnego toru przeszkód i z SUP. Rezerwacja miejsc i płatność odbywają się przez stronę internetową: summerplay.pl/cennik/. Mój wpis na blogu nie jest sponsorowany, po prostu udostępniam Wam informację o tej ciekawej miejscówce, bo myślę, że część z Was szuka takich właśnie miejsc.

Parking – niestety wydaje mi się, że niewielki parking (w zasadzie na dziko) spełniał swoją rolę, gdy było to dość kameralne i mało komu znane miejsce. W przypadku większej liczby „klientów” chcących skorzystać w upalne dni z atrakcji oferowanych przez Summer Playground i plażę Słopsk, ten parking naprawdę może nie zdać egzaminu, a szkoda, żeby samochody parkowały jak popadnie i rozjeżdżały tę piękną okolicę. Mam nadzieję, że właściciel terenu pomyśli o tym i coś bardziej profesjonalnego zostanie zorganizowane w tym celu.

plaża Słopsk parking

Jak dojechać?

Można po prostu wpisać w nawigację Summer Playground albo skorzystać z poniższej mapki. Dojazd z Warszawy zajmuje około 30 minut trasą S8. Należy szukać zjazdu w Niegowie i kierować się na Słopsk. W Słopsku skręcamy w ulicę Żołnierską, a następnie w Góralską (tutaj będzie znak zakazu wjazdu, który w zasadzie wszyscy kierowcy ignorują i kierują się na wspomniany wyżej dziki parking leśny tuż przy jeziorze).

Co warto zobaczyć w okolicy?

Jeśli będziecie w okolicy, szczególnie z dziećmi, to koniecznie odwiedźcie Skansen w Kuligowie. Więcej o tym miejscu pisałam Wam już kiedyś TUTAJ.

Zupełnie odmienną niż plażowanie nad jeziorem, ale kameralną i elegancką miejscówką położoną tuż nad Bugiem jest Pałac w Ślężanach otoczony uroczym parkiem krajobrazowym. W weekend możecie tam poćwiczyć jogę albo wybrać się do kawiarni, ale też na smaczny obiad w otoczeniu zieleni.

Może Cię też zainteresować:

5 propozycji wycieczek z dziećmi na północ od Warszawy

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Zostaw Komentarz