Park Syrenki

with 1 komentarz

Park Syrenki

Park Syrenki to jeden z najnowszych terenów sportowo-rekreacyjny na Zielonej Białołęce, którego pierwszy etap powstał na wiosnę 2019 dzięki działalności aktywistów ze Stowarzyszenia Moja Białołęka. Jest to najbardziej wysunięty na północ plac zabaw w Warszawie, znajduje się przy ulicy Długorzecznej, a widać go z mostu nad Kanałem Żerańskim przy ulicy Kobiałka.

Miłośników przyrody być może zaciekawi fakt, że w sąsiedztwie placu zabaw mieszka dzięcioł czerwony, a w dziupli jednego z drzew przy skateparku mieszka kolonia nietoperzy.

Zaletą tego terenu jest położenie nieopodal ścieżki pieszo-rowerowej nad Kanałem Żerańskim, prowadzącej z Warszawy aż nad Zegrze. Jest to więc doskonałe miejsce na krótką przerwę, jeśli wybieracie się z dziećmi na wycieczkę rowerową w tę stronę.

Park Syrenki mapka dojazdu

W pierwszym etapie wybudowano ciągi komunikacyjne (ścieżki), na miejscu znajdziecie też dwa place zabaw - oddzielny dla maluchów i starszaków oraz skatepark.

Wejście do parku otwiera Warszawska Syrenka, z którą można sobie zrobić zdjęcie. Syrenka pływa wśród łodzi, kajaków i nart wodnych czyli sportów uprawianych na Kanale Żerańskim.

warszawska syrenka

źródło grafiki: gazetapolnocna.pl

Plac zabaw dla maluchów jest ogrodzony, znajduje się na nim duża piaskownica, bujaki dla najmłodszych i drewniany statek do zabawy. Są też ławki do odpoczynku oraz specjalne miejsce przeznaczone do przewijania najmniejszych dzieci.

Park Syrenki Park Syrenki

W dalszej części znajduje się strefa dla starszych dzieci z dużą zjeżdżalnią, piramidą do wspinania się wykonaną z lin, trampolinami umiejscowionymi w ziemi (podobne rozwiązanie można spotkać na Bielanach na placu zabaw znajdującym się na terenie AWF'u) oraz 3 huśtawkami, w tym jedną typu bocianie gniazdo.

Park Syrenki

Na samym końcu umiejscowiony został skatepark dla miłośników sportowych akrobacji na rowerach i hulajnogach, który docelowo będzie oddzielony od placów zabaw boiskiem.

skatepark w Parku Syrenki

źródło grafiki: gazetapolnocna.pl

Dalsze etapy projektu zakładają jeszcze powstanie wielofunkcyjnego boiska, boiska do piłki plażowej, toru rowerowego, ogrodzenia a także miejsc parkingowych, toalety, oświetlenia i monitoringu.

Cieszę się, że takie miejsca na Zielonej Białołęce powstają i że są osoby, które o nie walczą i angażują się w realizację takich projektów. Ten teren rekreacyjny powstał głównie dzięki inicjatywie radnej, Agnieszki Borowskiej.

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Jedna odpowiedz

  1. Mateusz
    | Odpowiedz

    Kiedy park syrenki zostaniei dokończony?

Zostaw Komentarz