Lodowa Arena – najnowocześniejsze otwarte lodowisko na Mazowszu

with Brak komentarzy

Lodowa Arena

Chcecie pojeździć z dzieciakami na łyżwach i szukacie super lodowiska w okolicach Warszawy? Oto Lodowa Arena w Legionowie – najbardziej nowoczesne otwarte lodowisko na Mazowszu. Obiekt naprawdę robi wrażenie i warto rozważyć wypad na łyżwy tutaj nawet z Warszawy, gdyż odległość jest stosunkowo niewielka (około 25km z centrum Warszawy), a dojazd samochodem lub SKM znakomity.

Lodowa Arena w Legionowie

Jest tutaj prawie wszystko czego potrzebuje rodzina z dziećmi, żeby przyjemnie i na sportowo spędzić w zimie wolny czas. Oprócz dużej tafli lodu oraz pięknego pod względem architektonicznym, zadaszonego i oświetlonego obiektu, na miejscu znajdziecie również m.in. duży (i bezpłatny parking), pachnące nowością, czyste toalety (w tym toaletę dla niepełnosprawnych), sporo miejsca na trybunach dla tych co sami nie jeżdżą na łyżwach, a chcieliby po prostu pooglądać lub porobić jeżdżącym zdjęcia i oczywiście wypożyczalnię łyżew. Jedynym, ale dość dużym minusem jest wg mnie stosunkowo niewielka ilość miejsca przewidziana dla przebierających się w szatni.

lodowisko Lodowa Arena w Legionowie

Na miejscu dostępne są też chodziki-pandy do nauki jazdy dla najmłodszych.

chodzik do nauki jazdy Panda

Godziny ślizgawek w sezonie 2019/2020

Godziny Sesji Lodowa Arena

źródło grafiki:  kzb-legionowo.pl

Cennik na 2019/2020

Lodowa Arena Cennik 2019-2020

źródło grafiki:  kzb-legionowo.pl

Jeśli chodzi o wypożyczalnię łyżew, to z informacji jakie uzyskaliśmy na miejscu, najmniejszy rozmiar łyżew dostępny w wypożyczalni to 25. Jeśli Wasze dziecko ma mniejszą stópkę, to możecie rozważyć wcześniej zakup łyżew saneczkowych, które zakłada się na buty (takie jak widać na zdjęciu poniżej są dostępne m.in. w Decathlonie).

łyżwy saneczkowe

Lodowisko w Legionowie jest nowe – zostało otwarte w grudniu 2019 roku. Obiekt jest całoroczny – będzie działał jako lodowisko od listopada do marca, a w ciepłych miesiącach będą tam funkcjonowały boiska do dyscyplin zespołowych, takich jak piłka nożna, siatkówka i koszykówka.

Inwestycja została zrealizowana przez warszawską firmę Moris Polska i jeśli chodzi o architekturę to wpisuje się w stylistykę umiejscowionej tuż obok Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Legionowo”.

Arena Legionowo

Zarządcą Lodowej Areny jest miejska spółka KZB Legionowo. Warto podkreślić, że zastosowany na Lodowej Arenie agregat mrożący płytę lodowiska jest obecnie najbardziej nowoczesny i ekologiczny na świecie. Budowa lodowiska kosztowała ok. 8mln złotych.

W pobliżu lodowiska znajduje się niewielki, ale bardzo przyjemny Park Zdrowia z plenerową siłownią.

Park Zdrowia w Legionowie

Tuż przy tafli jest też budka z fast-foodem – nie próbowaliśmy tam jedzenia, więc nie mogę niestety nic więcej na ten temat napisać. Natomiast jeśli po łyżwach chcecie trochę uzupełnić kalorie i ogrzać się, to polecamy znajdującą się niedaleko kawiarnię Słodkie Babki z przepysznymi słodkościami i kącikiem dla dzieci.

kawiarnia Słodkie Babki w Legionowie

Wybierając się do Legionowa w sobotę, wtorek lub czwartek warto również rozważyć przy okazji wizytę na Targowisku Miejskim  w Legionowie.

Adres lodowiska:

ul. Bolesława Chrobrego 50B, Legionowo

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest wartościowy lub przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Zostaw Komentarz