Akademia Odwagi – jak pomóc dziecku wzmocnić pewność siebie i odkryć jego mocne strony?

with Brak komentarzy

W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami naszym wyjątkowym odkryciem, a mianowicie warsztatami rozwojowymi dla dzieci, które mogą być pierwszym krokiem do umocnienia wiary dziecka w siebie i swoje możliwości oraz pracy z własnymi emocjami.

Akademia Odwagi

źródło grafiki: Pixabay

Kiedy i dla kogo?

Przeprowadzka, zmiana szkoły, przejście z przedszkola do zerówki lub do pierwszej klasy, ważny konkurs lub występ, pierwszy samodzielny wyjazd na wakacje… to wyjątkowe momenty, w których nasze dziecko może potrzebować szczególnego wsparcia. Każde dziecko jest inne, inaczej radzi sobie ze stresem towarzyszącym takim wydarzeniom, inaczej przeżywa, inaczej reaguje. Dla jednych to świetna okazja do nawiązania nowych przyjaźni i odkrycia nowych możliwości i talentów jakie w nich drzemią, a dla innych powód do niepokoju i zamartwiania się jak to teraz będzie dalej.

Oprócz tego, czasami po prostu bywa tak, że z jakiegoś powodu, nasze dziecko wydaje się nieśmiałe, wstydliwe, nie chce występować publicznie, stresuje się nowymi sytuacjami, unika podejmowania różnych wyzwań. Zresztą, to wszystko może przydarzać się nie tylko dzieciom, prawda?

Czy jako rodzice możemy wspomóc nasze dzieci w budowaniu silniejszego poczucia własnej wartości, tak aby wzmocnione od środka odważniej radziły sobie z codziennymi wyzwaniami? Jednym z kroków, które możemy zrobić na tej drodze może być udział dziecka w specjalnie opracowanych w tym celu warsztatach.

Akademia Odwagi

Akademia Odwagi bo tak nazywają się warsztaty, o których tutaj mowa to autorski program rozwojowy dla dzieci i młodzieży stworzony przez Kamilę Lewicką. Główne założenia programu to wspieranie dziecka w procesie poznawania i nazywania swoich uczuć, pomoc w odkrywaniu swoich mocnych stron i w tym jak je wykorzystywać w codziennym życiu oraz tworzenie bezpiecznych warunków do wyrażania prawdziwego siebie, a także wspieranie dziecka w trudnym procesie jakim jest budowanie wiary we własne siły i zwiększanie poczucia własnej wartości. Szczegółowe informacje przedstawia poniższa grafika, aktualny cennik warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Akademii Odwagi , czyli TUTAJ.

Akademia Odwagi opis

źródło grafiki: Kamila Lewicka

Kilka słów o prowadzącej

Kamila Lewicka

źródło grafiki: Kamila Lewicka

Panią Kamilę obserwuję od ponad dwóch lat jako pomysłodawczynię, organizatorkę i prowadzącą inicjatywę edukacyjno-kulturalną dla dzieci pod nazwą Rozśpiewane Smyki w Świecie Muzyki, o której pisałam Wam już kiedyś TUTAJ. To właśnie tam, na cyklu comiesięcznych spotkań i mini-koncertów muzycznych dla rodziców z dziećmi miałam okazję wiele razy przekonać się jak swobodnie i z pełnym zaangażowaniem ta osoba współpracuje z dziećmi i  jak potrafi poprzez zabawę zachęcać je do wspólnego śpiewania, nauki podstawowych pojęć muzycznych i poznawania nowych instrumentów.

Moje dzieci bardzo lubią te muzyczne spotkania i z niecierpliwością czekają na każdy kolejny niedzielny koncert. Kiedy więc usłyszałam, że pani Kamila prowadzi również warsztaty rozwojowe dla dzieci, postanowiłam zapisać na nie jedną z moich córek. Jeśli potrzebujecie sprawdzić więcej informacji o samej prowadzącej Akademię Odwagi to kliknijcie TUTAJ. Dowiecie się między innymi, że była przez wiele lat dyrektorem jednej ze szkół muzycznych w Warszawie i że ma spore kompetencje z zakresu coachingu i mentoringu potwierdzone licznymi dyplomami. Dla mnie jednak, jako mamy, najważniejsze są nie same dyplomy, ale entuzjazm i zaangażowanie z jakim pani Kamila prowadzi zajęcia dla dzieci i niewątpliwie jej ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi.

Nasze wrażenia

Co mogę powiedzieć po kilku miesiącach uczęszczania córki na Akademię Odwagi? Po pierwsze, że zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, co daje dzieciom bezpieczną przestrzeń na wzajemne poznanie się i nawiązanie bliższych relacji. Po drugie, moja córka chętnie chodziła na te warsztaty i była to dla niej swego rodzaju odskocznia po długim dniu spędzonym na zajęciach edukacyjnych. Po trzecie i chyba najważniejsze, zauważyliśmy, że córka ostatnio bardziej się otworzyła, zaczęła sama z siebie opowiadać różne historie związane ze swoimi rówieśnikami, nazywać swoje emocje i próbuje rozmawiać o tym jak się czuje w różnych sytuacjach i z różnymi osobami. To dla mnie jasny sygnał, że Akademia Odwagi zaczęła działać i przynosić pierwsze efekty.

Na koniec dodam, że córka postanowiła też sama pojechać na Wakacyjną Akademię Odwagi 2020, która odbędzie się w dniach 6-11 lipca pod Babią Górą. Będzie to jej pierwszy samodzielny, wakacyjny wyjazd bez rodziców lub dziadków, a ja jestem szczęśliwa i spokojna, że mogę ją oddać na 6 letnich dni pod tak wspaniałą opiekę. Polecam tę inicjatywę rodzicom, którzy chcieliby wzmocnić swoje dzieci i pomóc im rozwinąć skrzydła.

Wakacyjna Akademia Odwagi

źródło grafiki: Kamila Lewicka

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest wartościowy lub przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Zostaw Komentarz