Bajki kwantowe – kosmiczne opowieści dla maluchów

with Brak komentarzy

Bajki kwantowe Małe Błyski

Czy zdarzyło Ci się kiedyś opowiadać kilkulatkowi o Wielkim Wybuchu, o kosmosie albo o sile grawitacji? A gdyby tak spróbować i zobaczyć co się wtedy stanie? Pewnie zastanawiasz się czy Twoje dziecko cokolwiek z tego wyniesie? Czy będzie zainteresowane? Czy to nie za wcześnie i czy na pewno warto wprowadzać je w taką tematykę?

Mamo, a co to jest orbita? (…) A co to jest jądro?” (…) A po co są atomy? – Takie między innymi pytania, postawione przez dzieci w wieku pięciu i siedmiu lat, pojawiły się u nas w domu przy pierwszym czytaniu Bajek Kwantowych.

Bajki Kwantowe Zabawa Dwóch Błysków

Bajki Kwantowe to pierwsza z serii książek wprowadzających dzieci w fascynujący świat kosmicznych opowieści i jednocześnie przybliżających w przystępny sposób tematykę fizyki kwantowej i zagadnień związanych ze wszechświatem. Autorem tego projektu jest Kamil Hajduk, znany w sieci jako Programista po godzinach. Jak twierdzi autor, do napisania książki zainspirowały go jego własne dzieci i chęć przekazania im w prosty oraz interesujący sposób wiedzy o fizyce kwantowej. Następnie bajki zobaczyły sąsiadki, a ponieważ spodobały się ich dzieciom, pojawił się pomysł na ich wydanie i pokazanie szerszemu gronu.

Głównymi bohaterami książki są dwa wesołe Błyski. Błyski to bracia, dwa zwierzątka przypominające trochę liski, a trochę szopy, których piękne futerka migają, gdyż są zbudowane z fotonów. Mały Błysk i Duży Błysk lubią podróżować po niebie i chmurach, lubią też pływać w oceanie. Tak naprawdę wszędzie ich pełno bo nieustannie się przemieszczają i zderzają się ze sobą. Ich przygody przykuwają uwagę dzieci, a gdy to się już stanie, przy okazji i w formie ciekawych opowieści oraz rysunków wykonanych węglem prezentowane są treści o charakterze edukacyjnym.

Dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, są z natury ciekawe świata, chłoną przedstawianą im wiedzę jak gąbka i chętnie zapoznają się z podstawami różnych zjawisk i przeróżnymi dziedzinami nauki, jeśli tylko zostaną im one pokazane w przystępnej dla nich w formie (czyli na pewno nie nudnej lekcji, ale interesującej opowieści lub wręcz zabawy).

Uroku książce dodają przepiękne ilustracje autorstwa Karoliny Wiśniewskiej. Dzięki nim dzieciaki jeszcze bardziej wciągają się w niezwykły świat fizyki kwantowej i zdecydowanie łatwiej im przyswoić sobie nowonabytą wiedzę. Kolorowe ilustracje bawiących się braci Błysków przeplatają się tutaj z rysunkami edukacyjnymi wykonanymi węglem.

Bajki Kwantowe Zabawa Błysków

Bajki Kwantowe Rysunek Edukacyjny wykonany węglem

Bajki kwantowe to również świetny pomysł na niebanalny prezent. Taki upominek zapewni nie tylko miłe spędzenie wolnego czasu z dziećmi, ale także zainspiruje dziecko do zadawania pytań, a rodzicom pomoże przy udzielaniu odpowiedzi. Książeczka może stać się zatem punktem wyjścia do ciekawych rozmów między dorosłymi, a małymi czytelnikami i towarzyszyć w fascynującej przygodzie jaką jest codzienne odkrywanie świata. To wszystko sprzyja jednocześnie umacnianiu więzi przez wspólne czytanie i o to właśnie chodzi!

Bajki Kwantowe jako prezent

Jako Parenting w Praktyce wraz innymi blogerami wspieramy medialnie Bajki Kwantowe, gdyż lubimy odkrywać takie ciekawe projekty przygotowane przez innych rodziców z pasją i od serca. Czekamy z niecierpliwością na kolejną serię bajek oraz na zapowiadaną przez autora grę o podobnej tematyce.  Fragment książki Bajki Kwantowe możesz przeczytać TUTAJ, a jeśli chcesz od razu dokonać zakupu kliknij TUTAJ

Bajki Kwantowe Patroni Medialni

Zapraszamy również serdecznie na bezpłatne spotkanie autorskie z Kamilem Hajdukiem przeznaczone dla rodziców z dziećmi w wieku od 4 lat. Spotkanie odbędzie się już 16 stycznia 2020 roku o godzinie 15:30 w „3 pokojach z kuchnią” przy ulicy Głębockiej 84 (Zielona Białołęka), na II piętrze. W programie możliwość zapoznania dzieci z książką Bajki Kwantowe, informacje na temat kolejnych części oraz słodki poczęstunek przygotowany przez samego autora książki. Klikinij TUTAJ, aby przejść do wydarzenia na Facebooku. Organizatorem spotkania jest Zielonobiałołęcki Klub Mam.

A jeśli interesuje Cię temat szeroko pojętej dodatkowej domowej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, kliknij też TUTAJ aby zobaczyć wpis o polecanych przez nas pierwszych bajkach po angielsku dla dzieci.

Zostaw Komentarz