Gdzie wybrać się z dzieckiem w listopadzie? 7 pomysłów na nadchodzący tydzień

with Brak komentarzy

Poniżej przygotowałam dla Was 7 różnych pomysłów, gdzie możecie wybrać się z dzieckiem w Warszawie w najbliższym tygodniu, jeśli aktualnie przebywacie na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym. A może już pracujecie i macie akurat wolny dzień w pracy i chcecie go aktywnie wykorzystać razem z dzieckiem?

Wszystkie poniższe propozycje są pod dachem. Oczywiście jeśli tylko jest pogoda, to zachęcamy Was do dodatkowych spacerów i aktywności na świeżym powietrzu!

Mam nadzieję, że dzięki temu zestawieniu Wasz tydzień będzie trochę bardziej kolorowy niż listopad. Dajcie znać czy te inspiracje przypadły Wam do gustu.

 
Sobota 16.11 12:00-18:00

Wystawa dla rodzin „Przytul Polskę”

wystawa przytul polskę

Koniecznie zabierzcie dzieciaki na bezpłatną wystawę „Przytul Polskę” w Centrum Praskim Koneser. Gwarantujemy Wam świetną zabawę połączoną z edukacją. Polskę można tutaj nie tylko przytulić, ale także powąchać, posłuchać i namalować. Jestem pod wrażeniem jak na tak małej przestrzeni można pomyslowo zorganizować wiele aktywności dla całej rodziny, od tych najmniejszych po najstarszych! Warto tu przyjść!

Bezpłatne.

Link do FB: Przytul Polskę

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

 

Niedziela 17.11. g. 11:00 

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki.

Spotkanie z gitarą basową i pieskiem. 

rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki to cykl rodzinnych poranków muzycznych odbywających się w jedną, wybraną niedzielę miesiąca. Na każdym z takich spotkań dzieci zapoznają się z innym instrumentem. Za każdym razem smyki uczą się też nowej, krótkiej, autorskiej piosenki o wybranym zwierzątku.

Bezpłatne.

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany

Więcej informacji i moja recenzja: Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Atrakcje do rozważenia przy okazji: Krótka wycieczka na place zabaw przy Marymoncie

 

Poniedzialek 18.11. g.10:30-12:30

Otwarta Rampa dla Mam z dziećmi

otwarta rampa w listopadzie

Spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku od 0 do 4 lat. Tak zwana „przestrzeń eksperymentalna” udostępniona przez Teatr Rampa w ramach inicjatywy Otwarta Rampa dla Mam znajduje się w dużej sali na tyłach budynku. Osobiście, jestem pod wrażeniem zaangażowania i profesjonalizmu prowadzącej spotkania w ramach inicjatywy Otwarta Rampa dla Mam, w których miałam przyjemność uczestniczyć, pani Sylwii Chocholskiej.

Bezpłatne.

Miejsce: Teatr Rampa

Więcej informacji i moja recenzja: Otwarta Rampa dla Mam

 

Wtorek 19.11. g. 11:00 

Teatrzyk dla dzieci „O Rybaku i Złotej Rybce”

O rybaku i złotej rybce

Polecamy bezpłate, wtorkowe teatrzyki w Gaerii Północnej. W zeszłym tygodniu byłyśmy na „Niebrzydkim Kaczątku” i mogę powiedzieć że spektakl był bardzo zabawny, aktorzy umiejętnie wciągali dzieciaki do wspólnej zabawy, a przy okazji zostały poruszone ważne kwestie pomagające dzieciom zrozumieć m.in. temat wyśmiewania się przez rówieśników. W przystępnej dla dzieci formie zaprezentowano także sposoby radzenia sobie w takiej sytuacji, wspierania innych i wzmacniania pewności siebie. Czekamy z niecierpliwością na kolejny wtorek!

Bezpłatne. 

Miejsce: Galeria Północna.

Link do wydarzenia: Teatrzyk „O rybaku i złotej rybce”

Atrakcje do rozważenia przy okazji: motylarnia, tężnia i ogród na dachu

 

Środa 20.11. g.12:00

Multibabykino.

Seans „Ukryta Gra”.

kino dla rodziców z dziećmi

Kino dla rodziców z dziećmi od 0 do 2 lat. Z doświadcznia mogę powiedzieć, że najlepiej kino z dzieckiem sprawdza się w przypadku kilkumiesięcznych niemowląt, ewentualnie tych raczkujących. Najtrudniej Wam będzie w przypadku już chodzących czy próbujących wspinać się na schody maluchów.

Bilet wg. cennika Multikina.

Miejsce: Multikino Targówek

Więcej informacji i moja recenzja: Kino dla rodziców z małymi dziećmi

 

Czwartek 21.11 g. 11:00

Zielonobiałołęcki Klub Mam. 

Wspólna kawa i spotkanie z olejkami eterycznymi

zielonobiałołęcki klub mam

Bezpłatne.

Miejsce: 3 pokoje z kuchnią, ul. Głębocka 84.

Link do wydarzenia: Wspólna kawa i spotkanie z olejkami eterycznymi 

Więcej informacji o klubie: Zielonobiałołęcki Klub Mam

 

Piątek 22.11 cały dzień 

Basen z dzieckiem

basen z dzieckiem

Kontakt z wodą zwiększa sprawność fizyczną dziecka, poprawia koordynację ruchów, wmacnia kręgosłup i dostarcza mnóstwa nowych bodźców, dzięki czemu maluch szybciej się rozwija.

Na basen z dzieckiem możesz wybrać się samodzielnie w dowolnym dniu tygodnia, warto jednak sprawdzić wcześniej czy w części rekreacyjnej z cieplejszą wodą nie ma jakichś rezerwacji przez szkoły pływania. Drugą opcją jest zapisanie dziecka do odpowiedniej grupy wiekowej i udział w zorganizowanych zajęciach. Niektóre szkoły prowadzą zapisy dla maluszków już od 3 miesiąca życia, z reguły standardem jest ukończone 6 miesięcy.

Bilet wg. cennika wybranego basenu i ewentualnie opłata za zajęcia zorganizowane

Miejsce: różne opcje. TUTAJ polecam sprawdzone przeze mnie z dziećmi baseny w Warszawie północnej i okolicach. 

To już wszystkie moje propozycje na nadchodzący tydzień. Dajcie znać który pomysł najbardziej Wam odpowiada i miłego spędzania czasu z dzieckiem Wam życzę!

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Zostaw Komentarz