Akcja #KOCHANIEprzezCZYTANIE

with 2 komentarze

Dzisiejszy wpis na blogu jest wyjątkowy, gdyż został przygotowany w celu promowania niezwykłej akcji #KOCHANIEprzezCZYTANIE .

kochanie przez czytanie

Akcja #KOCHANIEprzezCZYTANIE

Kochanie przez czytanie to kampania społeczna, nad którą patronat honorowy objęła #całapolskaczytadzieciom zachęcająca rodziców i opiekunów do codziennego czytania dzieciom jako sposobu na budowanie i zacieśnianie więzi w rodzinie oraz oczywiście promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

Akcja została wymyślona i zorganizowana już po raz drugi przez Magdalenę Erbel z bloga Save the Magic Moments, którego przy okazji bardzo polecam Waszej uwadze. Przez cały marzec, każdego dnia, na jednym z blogów uczestniczących w akcji będą pojawiać się recenzje wybranych książek dla dzieci. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ulubionymi przez dzieci i rodziców tytułami bajek lub całych serii książeczek i zainspirowania się do przeczytania nowych pozycji.

Projekt Wonderful English Books

Akcja #KochanieprzezCzytanie zbiegła się z moim osobistym postanowieniem na rok 2019 czyli, że każdego dnia przeczytamy z mężem naszym dzieciom choć jedną krótką bajkę po angielsku.

Z tego pomysłu, na początku tego roku zrodził się też mój nowy projekt WonderfulEnglishBooks, dzięki któremu nawiązałam współpracę z wydawnictwem Usborne i zaczęłam propagować czytelnictwo angielskich książek wśród dzieci od 0 do 13 lat. Jako absolwentka lingwistyki stosowanej i miłośniczka bajek dla dzieci, czuję, że przy okazji spełnia się takie moje małe marzenie, żeby zarazić pasją do czytania po angielsku jak najwięcej rodzin. W styczniu i w lutym przeprowadziłam z powodzeniem pierwsze warsztaty z czytania bajek dla dzieci po angielsku i pierwsze kiermasze w szkołach i przedszkolach, na których pokazuję fantastyczne książki i zachęcam dzieciaki i rodziców do rodzinnego czytania po angielsku.

Dlatego właśnie, w ramach akcji #KOCHANIEprzezCZYTANIE postanowiłam przygotować specjalnie dla Was recenzję angielskiej serii bajek, od której moim zdaniem warto rozpocząć pierwsze kroki z czytaniem dziecku w języku angielskim. O tym jaka to seria bajek, dlaczego ją właśnie polecam, co kochają w niej dzieci i czy trzeba samemu być świetnym z angielskiego, żeby czytać z dzieckiem po angielsku, opowiem już wkrótce w kolejnym wpisie na blogu! Zachęcam do odwiedzania bloga lub fanpage Parenting w Praktyce, bo już niedługo wpis będzie gotowy!

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, to chętnie wskażę Ci także, które angielskie książki będą najodpowiedniejsze dla Twoich dzieci, w zależności od wieku, płci, umiejętności językowych i aktualnych zainteresowań.

Kto jeszcze uczestniczy w akcji?

Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej szczególnej kampanii wraz z innymi blogerami. Zachęcam również do śledzenia poniższych blogów i profili na FB, na których przez cały marzec pojawiać się będzie mnóstwo wpisów promujących czytanie dzieciom jako sposób na wzmacnianie więzi w rodzinie. Oto lista blogów biorących udział w akcji:

Jeśli Ty też uczestniczysz jako bloger w tej wspaniałej kampanii, a nie wymieniłam wyżej Twojego bloga, proszę daj mi znać, a postaram się jak najszybciej wpisać Cię na powyższą listę!


Jeśli uważasz, że ten wpis jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać!

Będzie mi również bardzo miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku, o TUTAJ. Dzięki temu dowiesz się więcej o kolejnych, ciekawych miejscach i wydarzeniach dla rodzin z dziećmi.

2 Responses

  1. Justyna
    | Odpowiedz

    Cześć! Dzięki, że wspomniałaś o moim blogu <3
    Chętnie dowiem się jakie książeczki do czytania po angielsku najlepsze będą dla 2latka i 6latka 🙂

  2. Dziękuję za wspomnienie o kopanina.pl 🙂 Właśnie tworzę swój wpis w ramach akcji ale tutaj zainspirowałaś mnie do czytania po angielsku. Również chętnie się dowiem co jest odpowiednie dla trzylatka 🙂

Leave a Reply