Akademia Pasji – niebanalne miejsce na mapie Zielonej Białołęki

with Brak komentarzy

Są takie miejsca tworzone z pomysłem i zaangażowaniem, które przyciągają do siebie nie tylko atrakcyjną ofertą zajęć dla małych i dużych, ale przede wszystkim ludźmi, które je tworzą i wspaniałą, sympatyczną atmosferą, jaką czuć na każdym kroku. Dziś przedstawiam Wam jedno z takich miejsc – Akademię Pasji – prawdziwą perełkę jeśli chodzi o przestrzeń przyjazną rodzinom z dziećmi na Zielonej Białołęce.

źródło: Akademia Pasji

Akademia Pasji to miejsce zlokalizowane na Zielonej Białołęce, tworzone przez zespół kreatywnych ludzi, pasjonatów w swoich dziedzinach, gdzie łączy się wiele ciekawych aktywności,  cyklicznych zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miejsce wyróżnia się wyjątkową ofertą: nauka gry na instrumentach, szycie dla dzieci i dla dorosłych, eksperymenty, zaczytajki, minecraft programowanie, warsztaty rysowania długopisem 3D – to tylko niektóre z proponowanych zajęć.

Jest tutaj również sklep z planszówkami i wypożyczalnia gier planszowych, a na osobnym piętrze powstaje właśnie nowa szkoła języka angielskiego Busy Junior.

gry w Akademii Pasji

Źródło: Akademia Pasji

Jak tu trafiłyśmy?

Do Akademii Pasji trafiłyśmy równo rok temu. Moja sześcioletnia wówczas córka, wypatrzyła gdzieś na ulotce, że w tym miejscu odbywają się zajęcia z szycia dla dzieci. Zafascynowana tematem nie odpuszczała tak długo, aż nie zadzwoniłam i nie dopytałam czy będzie mogła uczęszczać na takie zajęcia, które są przewidziane teoretycznie od 7 roku życia. Zostałyśmy zaproszone na pierwsze zajęcia, a ponieważ córka była bardzo zdeterminowana, że chce chodzić, rozpoczęła tym samym swoją przygodę z szyciem, choć była wówczas najmłodszą dziewczynką w małej, czteroosobowej grupie.

Akademia Paji pracownia krawiecka

źródło: Akademia Pasji

pracownia krawiecka w Akademii Pasji

źródło: Akademia Pasji

Jak ciekawe i twórcze są to zajęcia, niech zaświadczy nie tylko entuzjazm mojej córki, ale również kilka zdjęć z jej prac wykonanych na szyciu przez ostatni rok:

szycie w Akademii Pasji

Akademia Pasji – miejsce, gdzie każdy może stać się artystą

Jednak Akademia Pasji to nie tylko szycie dla dzieci. Na stronie internetowej znajdziecie informację, że Akademia Pasji, to miejsce, gdzie każdy może stać się artystą. I rzeczywiście, oferta zajęć cyklicznych i warsztatów, na które można się tutaj zapisać jest naprawdę imponująca: od zajęć muzycznych (w tym nauki gry na instrumentach), baletowych, malarskich, z szycia i szydełkowania i nauki na drutach, poprzez sensoplastykę i zaczytajki (zajęcia w formie zabaw zachęcające do obcowania literaturą dziecięcą), na programowaniu (Minecraft Mody i Minecraft programowanie) kończąc. Zajęcia przewidziane są zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych.

Na miejscu znajduje się duża sala do prowadzenia zajęć oraz pracownia przeznaczona na zajęcia np. z szycia, a także osobne pomieszczenie, w którym prowadzona jest sprzedaż gier i dodatkowa przestrzeń przeznaczona do integracji z różnymi grami planszowymi, w której umieszczono również kącik dla malucha.

Warto wspomnieć, że w okresie wakacyjnym i na ferie zimowe Akademia Pasji organizuje też jedne z ciekawszych półkolonii dla dzieci.

W Akademii Pasji, można również zorganizować wyjątkowe urodziny dla dziecka. W grę wchodzi albo wynajem sali z animacjami i poczęstunkiem albo Pakiet Lux, w którym można wybrać dodatkowe atrakcje np. Przygoda z Szyciem, Warsztaty plastyczne, Urodziny z Czarodziejem, Urodziny z grami planszowymi albo Teatrzyk. Więcej szczegółów i szczegółowa oferta znajduje się TUTAJ.

Planszówki Akademii Pasji

W Akademii Pasji można również kupić lub wypożyczyć wiele, ciekawych gier planszowych, hitów rodzinnych i pozycji dla wytrawnych graczy.

Na miejscu jest także możliwość przetestowania interesujących nas gier – są tu stoliki do gry i przemiła obsługa, która w przystępny sposób objaśnia zasady gier. Działa tutaj również klub dla zapalonych graczy i odbywają się cyklicznie różne wydarzenia związane z planszówkami.

planszówki w Akademii Pasji

źródło: Akademia Pasji

planszówki w Akademii Pasjiźródło: Akademia Pasji

Szkoła języka angielskiego Busy Junior

Oprócz oferowanych do tej pory zajęć i aktywości, Akademia Pasji rozszerzyła właśnie swoją ofertę o szkołę języka angielskiego dla dzieci i dorosłych Busy Junior. Zajęcia wyróżniać się będą zastosowaniem innowacyjnych metod i autorskim programem nauczania.

Nadchodzące wydarzenia:

źródło: Akademia Pasji

Środa, 27 lutego – Dzień Otwarty Języka Angielskiego i kiermasz angielskich książek dla dzieci

W najbliższą środę 27 lutego w Akademii Pasji odbędzie się Dzień Otwarty Języka Angielskiego.

Bezpłatne zajęcia pokazowe dla dzieci będą odbywać się w 3 grupach:

16:00 – 16:50 Grupa 7-8 lat

17:15-17:45 Grupa 3 lata

18:00 – 18:45 Grupa 5 lat

Podczas całego wydarzenia, w godzinach od 16:00 do 18:30, w Akademii Pasji będzie odbywał się kiermasz angielskich książeczek dla dzieci zorganizowany przez Wonderful English Books. W tym dniu będzie możliwość zakupu na miejscu wyjątkowych książek korzystając ze specjalnie przygotowanych rabatów.

Link do Dnia Otwartego na Facebooku znajdziecie TUTAJ

źródło: Akademia Pasji

Sobota, 2 marca – Anglojęzyczny teatrzyk dla dzieci „The Gruffalo”

Przedstawienie anglojęzyczne na podstawie książki znakomitej, brytyjskiej pisarki J. Donaldson.

Cały spektakl uświetnią znakomite lektorki, prowadzące szkołę języka angielskiego Busy Junior, które wcielą się w role głównych bohaterów, a przy okazji wzbogacą repertuar anglojęzyczny dzieci. Kolorytu przedstawieniu nadadzą także piękne dekoracje. Jako ciekawostkę zdradzę Wam, że bohaterowie przedstawienia zostali „uszyci” na warsztatach prowadzonych w Akademii Pasji. Po teatrzyku dzieci wezmą udział w atrakcyjnych zabawach fabularno-ruchowych przygotowanych na kanwie książki „The Gruffalo”.

Godziny spektaklu: 11:00 – 11:45

Wstęp 20zł, zapisy przez stronę akademiapasji.pl

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ


Mam nadzieję, że zachęciłam Was do odwiedzenia wyjątkowego miejsca jakim jest Akademia Pasji czy to na nadchodzących wydarzeniach czy na cyklicznie prowadzonych zajęciach lub warsztatach.

Jeśli uważasz, że ten wpis jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać!

Będzie mi również bardzo miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku, o TUTAJ. Dzięki temu dowiesz się więcej o kolejnych, ciekawych miejscach i wydarzeniach dla rodzin z dziećmi.

Zostaw Komentarz