Figle – sala sportu i zabawy

with Brak komentarzy

sala sportu i zabawy FigleNa mapie Warszawy nie brakuje miejsc do zabawy i organizacji urodzin dla dzieci. Tym razem przetestowaliśmy dla Was salę sportu i zabawy Figle - poniżej znajdziecie dokładny opis tego właśnie miejsca.

Figle to spora przestrzeń do zabawy dla dzieci połączona z kawiarnią. Oprócz zwykłej zabawy w bawialni, dzieci mogą tu skorzystać z zajęć dodatkowych, organizowane są również zajęcia sportowe dla rodziców, a także ciekawe warsztaty i imprezy tematyczne. 

Gdzie to jest?

Salka mieści się na Tarchominie, przy ulicy Odkrytej 64, nad sklepem Pepco. Przed budynkiem znajduje się spory parking.

sala sportu i zabawy Figle

Figle znajdziecie na pierwszym piętrze budynku. Możecie wdrapać się tam z dziećmi po schodach lub jeśli np. jesteście z wózkiem dziecięcym, skorzystać z windy.

sala sportu i zabawy Figle

Co tutaj jest?

Przy samym wejściu znajdziecie wydzielone miejsce na szatnię dla dzieci i wieszaki dla rodziców. Jest tu też sporo miejsc do zaparkowania wózków dziecięcych. Żeby dostać się do bawialni, dzieci muszą zdjąć buty, a dorośli założyć ochraniacze.

sala sportu i zabawy Figle

Przestrzeń w Figlach jest podzielona na kilka stref – jest tu specjalny kącik przeznaczony dla dzieci do lat 3, małpi gaj dla dzieci powyżej 3 lat, ścianka wspinaczkowa z dinozaurami, osobna sala do prowadzenia imprez, warsztatów i zajęć dodatkowych i jeszcze jedna sala przeznaczona na organizację urodzin.

Kawiarnia

sala sportu i zabawy Figle

W samym centrum przestrzeni znajdziecie kawiarnię wyposażoną w wiele stolików i wygodnych miejsc do wypoczynku dla rodziców, pod ścianą rozstawione są palety wyłożone poduchami, gdzie przy niższych stolikach można rozkoszować się kawą lub słodką przekąską zamówioną w bufecie.

sala sportu i zabawy Figle

sala sportu i zabawy Figle

Na miejscu możecie zakupić ciepłe i zimne napoje, ciasta i kilka przekąsek. 

Niestety, nie ma możliwości płatności kartą - warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się wcześniej w gotówkę, jeśli chcecie odwiedzić to miejsce. Istnieje też możliwość skorzystania z bankomatu znajdującego się na parkingu, przy sąsiadującym z salką sklepie Auchan.

Kącik dla malucha

sala sportu i zabawy Figle

Moim zdaniem Figle zasługują na szczególną uwagę ze względu na duży kącik do zabawy przeznaczony dla najmłodszych dzieci.

sala sportu i zabawy Figle

Takich miejsc gdzie maluchy do lat 3 mogą się bezpiecznie bawić nie ma na warszawskiej mapie zbyt wiele. Spokojnie możecie tu puścić raczkującego maluszka, ale i starsze, już chodzące i odkrywające świat dzieciaczki będą mogły się nieźle wyhasać.

Jest tu naprawdę mnóstwo atrakcji: mały basen z kulkami, stoliki do zabawy, dziecięca kuchnia, na ścianach rozwieszono kilka tablic manipulacyjnych, a na regałach są ciekawe zabawki edukacyjne i książeczki dla maluchów.

sala sportu i zabawy Figle

Mojemu rocznemu dziecku najbardziej spodobała się zabawka Arka Noego, na której trzeba było poustawiać zwierzątka według kształtów znajdujących się pod ich nogami i gdy zrobi się to prawidłowo, zwierzęta wydają dźwięki.

sala sportu i zabawy Figle

Mimo, że teoretycznie kącik jest przeznaczony dla najmniejszych maluszków, to ponieważ podczas naszej wizyty nie było tłumów, chętnie skorzystały z niego także dwie moje starsze córki w wieku 4 i 6 lat - znalazły tu dla siebie kolekcję lalek, pobawiły się w kuchni i wskoczyły do kulek razem z najmłodszą siostrą.

sala sportu i zabawy Figle

sala sportu i zabawy Figle

Podłoga i część ścian w kąciku dla maluchów są wyłożone miękkimi matami. Sam kącik znajduje się tuż przy części kawiarnianej, oddziela go od niej przeszkolona ściana, dzięki czemu opiekun może obserwować bawiące się maluchy siedząc wygodnie przy stoliku.

sala sportu i zabawy Figle

Sala zabaw dla starszaków

W Figlach znajduje się również dwupoziomowa konstrukcja małpi gaj z torem przeszkód, zjeżdżalnią do kulek i trampoliną do skakania, a także dodatkowo zamontowana, mała huśtawką dla maluchów na dole.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez właścicielkę, na początku przyszłego roku, mniej więcej w lutym, planowana jest modernizacja tej części bawialni, więc już wkrótce starszaki będą mogły skorzystać z odnowionej atrakcji.

Na chwilę obecną, konstrukcja dla starszaków wygląda tak:

sala sportu i zabawy Figle

sala sportu i zabawy Figle

sala sportu i zabawy Figle

Toalety:

 • 2 zwykłe toalety przy małpim gaju z podkładkami i podnóżkami dla dzieci,
 • 1 toaleta dla niepełnosprawnych przy szatni z miejscem do przewinięcia niemowlaka (na miejscu można skorzystać z mokrych chusteczek, a nawet pieluszek)

Inne atrakcje

Figle posiadają osobną salkę – jest to „salka sportowa” z materacami do fikania, hula hop, dużymi lustrami, piłkami, drabinkami, matami do ćwiczeń.

sala sportu i zabawy Figle

sala sportu i zabawy Figle

Za małpim gajem, z tyłu znajduje się dodatkowa przestrzeń ze ścianką wspinaczkową i piłkarzykami.

sala sportu i zabawy Figle

Jest też osobne, długie pomieszczenie przeznaczone na organizację urodzin.

sala sportu i zabawy Figle

Kącik piękności dla mam – niewielka przestrzeń znajdująca się przy części kawiarnianej. Można się tam umówić na manicure, pedicure lub hennę i zostawić w tym czasie starsze dzieci (mniej więcej od 3 roku życia) na swobodnej zabawie w przestrzeni Figli.

Zajęcia dodatkowe

Warto przejrzeć również ofertę zajęć dodatkowych oferowanych przez Figle. Znajdziecie tu zarówno zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków z elementami muzyki (Masza i Maluszki), jak i ciekawe zajęcia z sensoplastyki (Zabawa z sensem). Dla nieco starszych dzieci Figle przygotowały zajęcia artystyczne, taneczne (Zumba i Latino Solo) oraz sportowe (Przedszkoliada).

Pomyślano również o zajęciach dla dorosłych. Możecie wpaść na zajęcia dla Pań (Twoja figura) lub wzmocnić mięśnie dna miednicy (Cantienica).

Najbliższe warsztaty

11 grudnia (wtorek) 10:00-12:30 - Nosimy dziecko w chuście -warszaty praktyczne – wiązanie kangurek

18 grudnia (wtorek) 10:00-12:30 - Nosimy dziecko w chuście -warszaty praktyczne – wiązanie kieszonka

Ceny

Aktualny cennik znajdziecie na stronie salki TUTAJ.

W przypadku maluchów nie uczęszczających do placówek żłobkowych lub przedszkolnych, polecam skorzystać z aktualnej porannej promocji w trakcie tygodnia w godzinach 10:00-12:30 – „Milusie Poranki z Figlami” - tylko 10zł za godzinę zabawy.

Oprócz tego, sala oferuje również rabaty dla rodzeństwa lub zniżki na kartę dużej rodziny. Promocje i rabaty nie łączą się.

Podsumowanie:

Poniżej znajdziecie wypunktowane najważniejsze wg. mnie informacje o salce:

 • duży parking tuż przed budynkiem;
 • winda dla wózków (sala jest na 1 piętrze);
 • wózkownia przed wejściem do salki;
 • przestronna szatnia ( miejsce na buciki, kurtki dla dzieci i osobny wieszak dla dorosłych, ochraniacze na buty dla dorosłych);
 • osobny, duży kącik dla dzieci do 3 lat;
 • małpi gaj dla starszaków;
 • toaleta z przewijakiem, nakładki na sedes, podnóżki dla dzieci;
 • ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci w podziale na grupy wiekowe;
 • zajęcia sportowe dla dorosłych;
 • organizacja urodzin;
 • bardzo miła i przyjazna obsługa (pani obsługująca kawiarnię z uśmiechem tłumaczyła mi jak wyglądają zajęcia dodatkowe i odpowiadała na wszelkie pytania);
 • płatność tylko gotówką;

Salka bardzo nam przypadła do gustu, szczególnie polecam tutaj duży i urozmaicony kącik zabaw dla maluszków do 3 roku życia umieszczony tuż przy części kawiarnianej i oddzielony od reszty bawialni. Na pewno też wrócimy tutaj w pierwszym kwartale 2019 roku, aby obejrzeć odnowioną część do zabawy dla starszaków.

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Zostaw Komentarz