Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

with Brak komentarzy

rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną wspaniałą inicjatywę, dzięki której dzieci w formie zabawy mają możliwość wkroczenia w świat muzyki, zapoznania się z podstawowymi pojęciami muzycznymi i ciekawymi instrumentami. A to wszystko jest dostępne dla każdego dziecka! Nie obowiązują bilety i nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść i chłonąć! Niemożliwe? Możliwe!

Rodzinne poranki muzyczne

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki to cykl rodzinnych poranków muzycznych odbywających się w jedną, wybraną niedzielę miesiąca. Na każdym z takich spotkań dzieci zapoznają się z innym instrumentem. Za każdym razem smyki uczą się też nowej, krótkiej, autorskiej piosenki o wybranym zwierzątku.

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Wspólne śpiewanie jest przeplatane występami muzyków, którzy specjalnie przygotowują się na tę okazję i przyjeżdżają do smyków aby zaprezentować im klasyczne i nowoczesne utwory. Oczywiście te mini-koncerty są wykonywane na wybranym instrumencie, o którym dzieci uczą się w danym miesiącu.

Oprócz zabaw muzycznych i ruchowych na zakończenie każdego spotkania, na scenie lub tuż obok rozkładane są ogromne arkusze papieru, na których dzieci malują m.in. poznane właśnie instrumenty. Po skończonej pracy twórczej, tatusiowie z widowni są proszeni o pokazanie publiczności powstałych w ten sposób wspólnych dzieł.

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

A przed wyjściem do domu, na dzieci czeka jeszcze mała niespodzianka – ładna kolorowanka z poznanym właśnie instrumentem i miejscem na uzupełnienie jego nazwy.

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Gdzie i kiedy?

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki odbywają się w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany raz w miesiącu w wybraną niedzielę o godzinie 11. Aktualne informacje o koncertach możecie śledzić TUTAJ

Adres: ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego)

Wszystkie spotkania są bezpłatne, nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy po prostu przyjść i korzystać!

Tematy spotkań i poznane instrumenty w 2018 roku

Smyki w świecie muzyki działają na Bielanach już drugi rok z rzędu. Oto jakie instrumenty poznały dzieci w roku kalendarzowym 2018:

  • luty – puzon, występ puzonisty Łukasza Hodora;

  • marzec – altówka, występ Aleksandry Kiszki-Stefanek, altowiolistki, na co dzień grającej w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej;

  • kwiecień – harfa, występ Barbary Ożarowskiej i Małgosi Kasprzak, uczennic Zespołu Państwowych Ogólnopolskich Szkół Muzycznych;

  • maj – ksylofon, występ Karola Krasińskiego, pierwszego perkusisty i kotlisty Polskiej Orkiestry Sinfonia luventus oraz Filharmonii Dowcipu;

  • czerwiec – występ Chóru Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego prowadzony przez dyrygenta Katarzynę Boniecką;

  • wrzesień – waltornia, występ Łukasza Podłuckiego;

  • październik – fagot, występ Grzegorza Dąbrowskiego;

  • listopad – mandolina, występ orkiestry mandolinowej Juno Wars pod kierownictwem Aleksandry Stadnickiej-Wawer.

Autorką projektu i wspaniałą osobą prowadzącą jest Kamila Lewicka. Poranki muzyczne odbywają się na zlecenie i dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany.

Rozśpiewane smyki w świecie muzyki

Jeśli macie ochotę poczuć choć trochę atmosferę, jaka panuje co miesiąc na smykowych porankach, to zachęcam Was do odsłuchania kilku przykładowych utworów zaprezentowanych na ostatnim, listopadowym spotkaniu:

Najbliższe spotkanie

Następne spotkanie jest przewidziane na 15 marca 2020

Serdecznie polecamy te spotkania rodzinom z małymi dziećmi. To cudowna, edukacyjna inicjatywa prowadzona w przystępny sposób, w formie zabawy przez pełnych pasji muzyków.

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Zostaw Komentarz