Otwarta Rampa dla mam – niebanalna inicjatywa na Targówku

with Brak komentarzy
animacje dla dzieci teatr rampa

 

Inicjatywa Otwarta Rampa

Tej wiosny miałam kilka razy przyjemność uczestniczyć wraz z córeczką w warsztatach dla rodziców z dziećmi organizowanych przez teatr Rampa w ramach inicjatywy Otwarta Rampa. Jest to projekt współfinansowany przez Biuro Kultury w ramach programu Rewitalizacji Targówka i dzięki temu wszystkie takie spotkania są bezpłatne. Oprócz spotkań dla mam, inicjatywa Otwarta rampa obejmuje również takie zajęcia jak: Targówek śpiewa, Akademia Musicalowa dla Dorosłych, Rusz się z kanapy czyli Fitness w Rampie, czytanie w bibliotekach dziecięcych na Targówku i wiele innych. Więcej informacji możecie znaleźć na FB

Spotkania dla rodziców z dziećmi

Spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku od 0 do 4 lat zostały zorganizowane w poniedziałki, zazwyczaj w godzinach 10:30-12:30. Tak zwana „przestrzeń eksperymentalna” udostępniona przez Teatr Rampa w ramach inicjatywy Otwarta Rampa dla Mam znajduje się w dużej sali na tyłach budynku, ale gdy zrobiło się ciepło animacje przeniosły się na zewnątrz, na przestrzeń koło parkingu, zlokalizowaną na tyłach teatru, wejście od ulicy Kołowej.

Każde z takich spotkań jest poświęcone innej tematyce. My byliśmy na przykład na zajęciach z sensoplastyki dla dzieci oraz na warsztatach psychologicznych dla mam.

Przykładowe spotkanie - warsztaty z sensoplastyki dla dzieci

Jak wyglądały zajęcia sensoplastyki w Otwartej Rampie dla Mam? Dzieciaki zostały zaopatrzone na miejscu we wszystkie potrzebne materiały i składniki, następnie słuchając instrukcji prowadzącej, przy pomocy swoich mam, przygotowywały różne masy plastyczne z mąki ziemniaczanej, oleju, pianki do golenia, a cała zabawa polegała na ugniataniu i dekorowaniu swoich dzieł według uznania. Przestrzeń eksperymentalna była doskonale przygotowana, a podłoga zabezpieczona. Większość uczestników i uczestniczek była dobrze poinformowana o temacie spotkania i w związku z tym mamy zaopatrzyły swoje pociechy w stroje na zmianę. Mniejsze maluchy, które jeszcze nie za bardzo interesowały się wyrabianiem takich rękodzieł mogły poraczkować razem w drugiej części sali, poznać lub poobserwować inne dzieci.

otwarta Rampa warsztaty sensoplastyka

 

Przykładowe spotkanie – warsztaty psychologiczne dla mam

Innym razem, spotkanie było z kolei prowadzone przez panią psycholog i poświęcone samym rodzicom i problemom, z którymi zmagamy się na co dzień w tej roli. Ponieważ było ciepło, całe spotkanie odbyło się na powietrzu, dzieci bawiły się na nowiutkich materacach wystawionych na tyłach budynku i miały możliwość korzystać z nowozakupionych zabawek. Mamy z kolei, mogły się wygadać, skorzystać z towarzystwa innych mam i złapać chwilę oddechu dla siebie.

otwarta rampa warsztaty psychologiczne dla mam

Zakończenie sezonu – animacje i koncert Spełniamy Marzenia

20 czerwca, na zakończenie sezonu, w parku przed Teatrem Rampa odbyły się dodatkowe animacje dla dzieci – zabawy z bańkami, przechodzenie pod liną, zabawy z chustą, pokaz fitnessu, a wszystko to uwieńczone koncertem Spełniamy Marzenia. Był to koncert wykonany przez artystów, którzy właśnie w ramach inicjatywy Otwarta Rampa przygotowali swoje występy wokalne. Moim starszym dzieciom najbardziej podobała się dziewczyna śpiewająca polską wersję „Memory”, a ja osobiście byłam zachwycona głosem i prezencją chłopca, który zaśpiewał utwór „Strasznie już być tym królem chcę” z filmu „Król Lew”.

teatr rampa animacje z liną

Wznowienie spotkań Otwartej Rampy już we wrześniu!

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem zaangażowania i profesjonalizmu prowadzącej spotkania w ramach inicjatywy Otwarta Rampa dla Mam, w których miałam przyjemność uczestniczyć, Pani Sylwii Chocholskiej. Bardzo dziękujemy Pani Sylwio za entuzjazm, szeroki uśmiech na twarzy, przesympatyczną atmosferę, zachęcanie dzieciaczków do zabawy i możliwość spotkania w tak miłym gronie. Z niecierpliwością czekamy na nowe warsztaty, które według zapowiedzi mają ruszyć już we wrześniu! Serdecznie polecamy też te spotkania innym mamom! Do zobaczenia!

Trochę się napracowałam nad tym wpisem. Jeśli uważasz, że jest przydatny, proszę udostępnij go innym, aby też mogli skorzystać. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz albo polubisz mój fanpage na FB, o TUTAJ. Z góry wielkie dzięki!

Leave a Reply