Sala zabaw Fikołki w Arkadii

with Brak komentarzy

Sala zabaw Fikołki mieści się w CH Arkadia na ostatnim poziomie, tuż obok Multikina.

W jedną ze styczniowych niedzieli, mieliśmy okazję uczestniczyć tam w przedstawieniu dla dzieci pt. „Pinokio” w wykonaniu świetnych aktorów z warszawskiego teatru Capitol. Jesteśmy bardzo zadowoleni, obie córki w wieku 3 i 5 lat bawiły się na występie znakomicie. Przedstawienie było krótkie (około 30 minut), dostosowane do możliwości skupienia uwagi u dzieci, aktorzy zachęcali oglądające dzieci do wspólnego śpiewania i pokazywania paluszkami. Była spora frekwencja, a większość dzieci co chwila wybuchała śmiechem, dało się też słyszeć kilka odważniejszych komentarzy ze strony starszych dzieci. Po spektaklu, dla chętnych, była również możliwość rozwiązania dodatkowych zagadek i quizów.

Wstęp na sam teatrzyk kosztuje 5zł więc niedrogo. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jak dzieci zobaczą ogromną konstrukcję ze zjeżdżalniami, torem przeszkód, labiryntem, siecią Spidermana i specjalnym torem do zjeżdżania na jabłkach niczym z górki śniegowej, to raczej trudno będzie rodzicowi odmówić milusińskim swobodnej zabawy i przekonać, że przyszliśmy tu „tylko” oglądać teatrzyk…

Za pobyt na sali zabaw trzeba już jednak odpowiednio drożej zapłacić: godzina zabawy w weekend dla jednego dziecka kosztuje 22zł, dwie godziny 33zł, trzy godziny 41zł, a bilet całodzienny bez limitu czasowego to 45zł. W opcjach powyżej 2 godzin zabawy, bilet na niedzielny teatrzyk jest wliczony w cenę. My wybraliśmy właśnie opcję dwugodzinnej zabawy połączonej z przedstawieniem, co wydało nam się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Tańszym rozwiązaniem jest wykupienie miesięcznego abonamentu dla dziecka za 99zł, jednak ta opcja dostępna jest tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. W trakcie tygodnia bilety godzinowe i dzienne są również odpowiednio tańsze: 17, 27,32 i 36zł.

Zaraz po przejściu przez specjalne bramki wejściowe, na samym środku sali znajduje się wspomniana konstrukcja, która gromadzi większość atrakcji dla dzieci. Dzieci mogą z konstrukcji wspiąć na kolejne piętro, rodzice mają zakaz wstępu na konstrukcję, ale z dwóch stron są dla nich dostępne schody.

Na piętrze funkcjonuje kawiarenka, gdzie można sobie zjeść coś słodkiego i zamówić napoje. Główna oferta to ciastka, tarty, gofry i naleśniki. Za czarną kawę i Brownie zapłacimy 20zł.

W części kawiarnianej jest wydzielony osobny kącik dla najmniejszych dzieci, w którym znajdziemy m.in. kilka bujaczków, domek i basen z piłkami.

Fikołki proponują dzieciakom również 12 tras ścianki wspinaczkowej, Jest tu też mini-boisko do gry w piłkę nożną i do koszykówki. Poza przestrzenią przeznaczoną typowo do zabawy, są też sale przeznaczone na specjalne warsztaty, np. kulinarne, robotyka itp. Jest też kilka odrębnych sal, w których można urządzić urodziny dla dzieci.

Jest niewielka część przewidziana na szatnię, wieszaki, zamykane na klucz szafki dla dzieci i dla rodziców. Toalety odpowiednio przystosowane do małych dzieci, osobne pomieszczenie do przewijania maluszka z dużym blatem, zlewem, krzesełkiem. Dodatkowo toaleta dla niepełnosprawnych, z której korzystają też osoby dorosłe.

Ogólnie, z pobytu w tej salce zabaw jestem bardzo zadowolona, chociaż trzeba przyznać, że miejsce jest nastawione raczej na masowego klienta galerii handlowych. Nie spodziewałam się jednak kameralnej atmosfery odwiedzając jedno z większych centrów handlowych w Warszawie. Mogę powiedzieć, że sala spełniła w 100% moje oczekiwania, a na kolejne przedstawienie dla dzieci na pewno się jeszcze wybierzemy. Sala ma w swojej ofercie ciekawe warsztaty i atrakcje sezonowe, aktualnie można zapoznać się z propozycją półkolonii dla dzieci.

Leave a Reply