Zielony koktajl na poprawę zdrowia i humoru

with Brak komentarzy
Oto przepis na koktajl pełen witamin. Użyłam do niego chyba wszystkich zielonych składników, jakie miałam w domu. Podstawą przepisu jest szpinak i kiwi, wzbogacone zielonymi winogronami i listkami melisy. Do tego na osłodę dodałam mandarynki, mango i banana oraz dla zdrowia plasterek imbiru. Smakowo wyszła podróż w tropiki: delikatna słodycz banana, mango i winogron przełamana lekko kwaskowatą nutą kiwi. Obawiałam się czy nie będzie za mocno czuć szpinaku, ale pomimo, że wrzuciłam całe opakowanie, to mąż ani dzieci nawet się nie zorientowali, że w koktajlu jest ten składnik.

Ten wynalazek właśnie podniósł mnie z łóżka, w którym zabarykadowałam się na weekend z powodu przeziębienia. Niestety, dopadło i mnie… ale nic to. Intensywny, zielony kolor mojego napoju sprawił, że błyskawicznie wrócił mi humor. Nazwałam go „Uśmiechnij się„.


Składniki:
1 opakowanie szpinaku
10 mandarynek
5 kiwi
1 banan
1 mango
garść zielonych winogron
plasterek imbiru
kilka listków melisy


Szpinak dokładnie myjemy. Owoce myjemy i obieramy ze skóry. Z plasterka imbiru również odcinamy najpierw twardą skórę. Szpinak, mandarynki, imbir i winogrona przeciskamy przez wyciskarkę do owoców, następnie dodajemy mango, banana i listki melisy i blendujemy, żeby konsystencja była nieco gęstsza. Dekorujemy plasterkami kiwi i podajemy w niskich szklankach.

Dajcie znać czy spodobał się Wam ten przepis? Jeśli tak, będzie mi miło, jeśli zostawicie swój komentarz i/lub lajka na facebooku tutaj.

Leave a Reply