Qlka cafe – pozytywna kawiarnia dla mam z dziećmi

with 2 komentarze
We wrześniu zrobiłam na blogu mini spis miejsc przyjaznych dzieciom w północnej części Warszawy. Teraz będę wracać do kilku z tych miejsc, żeby dokładniej je opisać i oczywiście cały czas odkrywamy nowe lokalizacje, o których wkrótce Wam napiszę.
Dziś na tapecie Qlka cafe
Kawiarnia mieści się na Żoliborzu, przy ulicy Przasnyskiej 11. Dobrze widoczna z ulicy, wokół jest sporo miejsc do parkowania.
Cena za salę zabaw: 10zł za godzinę zabawy lub 15zł za cały dzień. Czyli przystępnie w porównaniu do podobnych lokali.
W środku przy wejściu jest przewidziane miejsce na wózki dziecięce i wieszaki, aby rozebrać maluchy z coraz cieplejszych ubrań. Jest też szafeczka na dziecięce buciki. Rodzice mogą zostać w swoim obuwiu, chyba, że wchodzą z dziećmi do części przeznaczonej na zabawę.
Obsługująca nas dziewczyna bardzo serdeczna. Zostaliśmy przyjaźnie powitani i obdarzeni ciepłym uśmiechem. W godzinach przedpołudniowych nie było zbyt wielkich tłumów. Oprócz moich dwóch dziewczyn, w ciągu dwóch godzin przyszło jeszcze troje innych dzieci z opiekunami. 
Układ kawiarni dość dobrze przemyślany. Na środku część ze stolikami do konsumpcji otoczona dwoma miejscami do zabawy dla dzieci i barkiem z napojami i jedzeniem. Dodatkowo kawiarnia posiada dwie sale przeznaczone na różne zajęcia dla dzieci.
W jednym z rogów głównej sali kawiarnianej, spora przestrzeń do zabawy dla młodszych dzieci. Ta część jest szczególnie przyjazna mamom z raczkującymi dziećmi – jest wyłożona kolorową pianką i ogrodzona kojcem. Oczywiście biegające szkraby też tu urzędują i korzystają z dostępnych zabawek. Czyściutko, zabawki poukładane na półkach – widać, że ktoś tu o to na bieżąco dba. Tuż obok tego kącika dodatkowy  stoliczek do rysowania z Ikei i dwa krzesełka.
Z drugiej strony mieści się średniej wielkości konstrukcja typu „małpi gaj” – starsze dzieci wspinają się po schodkach i łażą po torze przeszkód, mogą korzystać ze zjeżdżalni albo z dużego basenu z kulkami. Plusem jest, że również ta część jest bardzo dobrze widoczna z części kawiarnianej i podczas gdy moje dzieci szaleją, ja mogę spokojnie wypić kawę, mając je cały czas na oku.
Menu. Oprócz ciepłych i zimnych napojów oraz deserów, można liczyć na ciepłą zupę i przekąski typu tosty, tortille. My próbowaliśmy smacznej zupki marchewkowej, lekko ostrej bo z dodatkiem imbiru, ale moim córkom smakowało albo były po prostu wygłodniałe po zabawie… Na deser dzieciom na pewno spodoba się kolorowa galaretka. Wysokie krzesełka dla dzieci to standard w takim miejscu, ale na sali  widziałam tylko dwa. Wydaje mi się, że czasem może być większa ilość „potrzebujących”.
Łazienka dostosowana dla najmłodszych. Oczywiście jest przewijak, są też pomoce typu podnóżek czy nakładka na sedes.
Kawiarnia otworzyła się latem i cały czas dopieszcza swoją ofertę zajęć dla najmłodszych. Jest judo, są zajęcia taneczne, adaptacja do przedszkola, Gordonki, zajęcia rozwijające zmysły najmłodszych milusińskich. Ma być rękodzieło i warsztaty teatralne. Z tego co się zorientowałam, zapisy na te zajęcia ruszyły niedawno i jeszcze są miejsca.
Poza typowymi, zorganizowanymi zajęciami dla dzieci, kawiarnia jest też otwarta na inne wydarzenia. W najbliższym czasie (23 listopada) przewidziana jest dziecięca wyprzedaż garażowa.
Podsumowując – Qlka cafe to jedno z milszych miejsc dla rodzin z małymi dziećmi, jakie ostatnio odwiedziłam. Na pewno tu wkrótce wrócimy!

2 Responses

  1. Jaki fajny pomysł! Bardzo chętnie dowiem się o nowych miejscach dla dzieciaków. Dzięki za research:-)

  2. aga otlo
    | Odpowiedz

    Fajny pomysł na serię. Czekam na więcej.

Leave a Reply